Nový godan – Tomáš Ballada

Trochu se zpožděním (za to se omlouváme) vás informujeme o tom, že v naší škole máme nového studenta s 5. danem a titulem Renshi, kterým je Tomáš Ballada, vedoucí Tokyō Shibu 東京支部. I když na certifikátu je uvedeno datum 8. 4. 2019, technický stupeň byl Tomášovi předán při příležitosti prvního tokijského semináře, který proběhl v červnu tohoto roku.

Tomáš se poprvé setkal s Nakagawou senseiem na jaře roku 2008 během senseiovi návštěvy Prahy. Hned v létě stejného roku odjel Tomáš do Japonska, kde mohl trénovat techniky umění battōjutsu a tameshigiri pod senseiovým vedením. Od této doby se pravidelně účastnil lekcí s Nakagawou senseiem v ČR, na kterých se často podílel i jako organizátor. Od roku 2012 navíc dostal povolení otevřít v Praze novou keikokai (tréninkovou skupinu) za účelem intenzivnější praxe v technikách Nakagawa ryu battōjutsu pod názvem Mushin Dōjō, která dnes již bohužel neexistuje.

V současnosti Tomáš již několik let žije v Japonsku, a to přímo v Tokiu, kde se krom jiného věnuje i nadále praxi japonského šermu battōjutsu, ale i dalším tradičním bojovým uměním (Katori shintō ryū a Takenouchi ryū). V prosinci 2018 Tomáš dostal možnost otevřít své dōjō v Tokiu, ve kterém vyučuje techniky školy Nakagawa ryū battōjutsu. V červnu 2019 Tomáš zorganizoval 1. seminář battōjutsu školy Nakagawa ryū v Tokijském Budōkanu, kterého se zúčastnili studenti z Japonska, Polska a Čech.

Tomáš během tréninku tameshigiri.

Rádi bychom Tomášovi i touto cestou pogratulovali k získanému technickému stupni a přejeme mu mnoho další energie na cestě budō. Informace o aktivitách tokijského shibu najdete na stránkách mushindojo.net.