Kenshōkan Dōjō Praha

Historie Kenshōkan Dōjō 剣捷館道場 začíná na podzim roku 2011 (září), kdy Pavel Slavík poprvé navštívil seminář japonského šermu pod vedením Nakagawa Kinji senseie. Již roku 2012 se konají pravidelné tréninky v „naší tělocvičně“ na Karlově náměstí.
O několik let později (asi v roce 2016) Nakagawa sensei pověřil Pavla, aby vedl jako instruktor pravidelné tréninkové lekce a pomohl tak k rozšíření této školy japonského šermu. Pavel v začátku našeho dōjō oslovil další dva studenty Nakagawy senseie, zda by se nepodíleli na vedení keiko. Spolupráce se rozjela, ale po nějakém čase již jen s Markem Loskotem, který se bohužel po nějakém čase nemohl pravidelně podílet na vedení keiko. Naštěstí společným tréninkem se objevili další talentovaní studenti, kteří „dospěli“ do úrovně, kdy mohou pomáhat s tréninky a tak s hladkým chodem pražského Kenshōkan dōjō.
Od roku 2018 je Pavel jako vedoucí honbu dōjō určen jako zkouškový komisař pro technické stupně úrovně kyū (žákovské stupně). Stává se tak (zatím jediným) instruktorem, kdo může krom Nakagawy senseie udělovat technické stupně mladším studentům.
V roce 2019 proběhl seminář s Nakagawou senseiem v tokijském budōkanu 東京武道館 v Ayase, kde Pavel asistoval senseiovi jako pomocný instruktor. Pro Pavla to byla to velmi zajímavá zkušenost a čest.

Společná fotografie Pavla s Nakagawou senseiem v tokijském Budōkanu.


Pavel, ale i další studenti našeho dōjō, někteří i opakovaně, navštívili Nakagawu senseie v Japonsku, kde měli možnost pod ním studovat techniky meče.
Poslední roky naše dōjō úzce spolupracuje s dalším pražským dōjō nesoucím název Kenkaku, které vede Martin Hradecký. Studenti tohoto dōjō navštěvují lekce pod vedením Pavla a pokračují tak ve své praxi. Navíc jsou tyto skupiny propojeny společným organizováním pobytů Nakagawy senseie v ČR.


Dalo by se napsat daleko více, ale kdo by to chtěl číst. Důležité je, že se v našem dōjō stále snažíme studovat bojové umění pod vedením našeho učitele Nakagawy Kinji senseie. Máme tak laskavou možnost stále čerpat nové a nové vědomosti, zkušenosti z oblasti japonského šermu a poznávat i další oblasti japonské tradiční kultury.

Pokud vás zajímají tradinčí japonská bojová umění a techniky meče, přijďte mezi nás. Rádi mezi sebou přivítáme nové zájemce.Instruktoři v našem dōjō:

Pavel Slavík, kyōshi
6. dan Nakagawa ryū battōjutsu 

Starší studenti:

 • Dan Makrlík
  • 3. dan Nakagawa ryū battōjutsu
 • Tomáš Suk
  • 1. Dan Nakagawa ryū battōjutsu
 • Pavel Dubný
  • 1. dan Nakagawa ryū battōjutsu
 • Eva Hajčiarová
  • 1. dan Nakagawa ryū battōjutsu
Není to úplně nejnovější fotografie, ale to nevadí. Zleva: Ivo, Karolínka, Pepa, Pavel, Tomáš a Filip.